POROČILO PREDSEDNIKA ŠD ŠMARTNO ZA LETO 2018

V letu 2018 smo uspešno izpeljali 10. Pokal ŠD Šmartno in 18. Miklavžev tek. Uspešno smo se prijavili na javni razpis Občine Kamnik. S skupnimi močmi pa smo z 1592 glasovi zasedli 3. mesto pri glasovanju za Objem topline, za kar se vam še enkrat iskreno zahvaljujem.

Kot omenjeno smo še 10. leto zapored, navkljub nepredvidljivim vremenskim napovedim, uspešno izpeljali Pokal ŠD Šmartno, v katerem je v vseh teh letih na 80-ih disciplinah sodelovalo 2383 tekmovalcev. V letošnjem tekmovanju je sodelovalo 191 moških in 66 ženskih članov društva. Kot že vsa leta do sedaj so bili organizatorji Milan Hočevar za namizni tenis in streljanje, Primož Mali za Dan športa, Bogdan Resnik za tenis, Mitja Zabavnik za šah in človek ne jezi se, Tomo Petek za Miklavžev tek, kolesarjenje smo organizirali v sklopu tekme Snovik-Črnivec, veleslalomsko tekmo pa organizirali na smučarskem izletu na Golteh.

18. Miklavževega teka se je letos udeležilo 435 tekačev iz vse Slovenije in tudi tujine. Še enkrat več se moram zahvaliti TD Gora, ki na cilju poskrbi za pogostitev za vse tekače, in Termam Snovik za gostoljubje na štartu. Seveda gre zahvala tudi vsem, ki nam pomagate izpeljati tako zahteven projekt, kar Miklavžev tek zagotovo je, saj pri izvedbi le tega na različnih področjih pomaga preko 100 prostovoljcev.

Ne smem pozabiti omeniti tudi šahovske lige, ki poteka že 9 leto zapored in jo v letošnji sezoni obiskuje 19 šahistov.

Leto 2018 je torej uspešno za nami, upam da nam bo s skupnimi močni nekaj podobnega uspelo tudi v letu 2019!

predsednik: Matjaž Hribernik

Šmartno v Tuhinju, 12.1.2019